۱۴۰۳/۰۳/۳۰
به همت دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی کشور؛

نشست نقش ورزش های دریایی و ساحلی در اقتصاد دریامحور برگزار شد

نشست هم اندیشی نقش ورزش های دریایی و ساحلی در توسعه زیست بوم دریایی و ساحلی کشور برگزار شد.
نشست نقش ورزش های دریایی و ساحلی در اقتصاد دریامحور برگزار شد

 

به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، و به نقل از روابط عمومی دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی، محمد مهدی سالاری رئیس دبیرخانه شورای‌ عالی صنایع دریایی در این نشست گفت: کارگروه ورزش های دریایی و ساحلی یکی از 15 کارگروه تخصصی ما برای توسعه اقتصاد دریامحور است که می تواند طرح های پیشران بزرگی را در این حوزه به اجرا برساند.

وی افزود: نگاه ما به توسعه دریا محور، نگاهی جامع و بر مبنای توسعه زیست بوم است، همه زنجیره های ارزش در اقتصاد دریا باید مورد توجه قرار بگیرند و نمی توان برخی زنجیره ها را فعال و از برخی دیگر چشم پوشی کرد.

سالاری ادامه داد: اعضای کارگروه ورزش های دریایی و ساحلی باید برای ۳ سرفصل به اجماع برسند، ابتدا حلقه های کلیدی زنجیره ارزش یعنی حلقه های کلیدی ورزش های دریایی را مشخص کنند، سپس مسائل اصلی حوزه را تعیین و اولویت بندی کنند و در نهایت پروژه های پیشران را تعیین و اجرا کنند.

رئیس دبیرخانه شورای‌ عالی صنایع دریایی گفت: شرکت های فعال در این حوزه، خود مجری طرح های پیشران باشند و انتظار اجرا از دستگاه های دولتی نداشته باشند، ما از طرح های پیشران حمایت می کنیم اما اجرا با بخش خصوصی خواهد بود، تلاش ما بر مبنای رفع موانع و تسهیل مسیر اجرای این طرح ها است.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها
ارزیابی شما از محتوای پایگاه خبری گفتمان دریا چیست؟