۱۴۰۳/۰۳/۳۰
سرپرست اداره کل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد؛

مسیرهای مجاز سفرهای دریایی نوروز 1403

عفیفی‌پور با اعلام مسیرهای مجاز دریایی گفت: از تمامی مردم درخواست می‌کنیم که صرفا از مسیرهای مجاز دریایی، تردد کنند.
مسیرهای مجاز سفرهای دریایی نوروز 1403

 

به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، اله‌مراد عفیفی‌پور در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه به منظور تشریح اقدامات و برنامه‌های سازمان بنادر و دریانوردی در طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۳ برگزار شد، اظهار داشت: در راستای ایمنی سفرهای دریایی مولفه‌های شناور، ترمینال و مسیر تردد از سوی سازمان بنادر و دریانوردی به صورت جدی مدنظر قرار گرفته و بازرسی‌های متعدد از ترمینال‌ها و پایانه‌های مسافری و نقاط مبدا گردشگری انجام شده است.

وی افزود: همچنین بازدیدهای مستمر در بخش شناورها، صورت گرفته است و به شناورهایی که دارای نواقص بوده تذکر داده و توقیف شده‌اند. همچنین مولفه سوم که مربوط به مسیرهای دریایی است با توجه به بعد مسافت، نشانه‌گذاری و پاکسازی شده است.

سرپرست اداره کل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه کنترل بازرسی فنی و ایمنی شناورها مدنظر قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: قطعا شناورها در زمان بهره‌برداری دچار اشکالاتی می‌شوند و بر اساس استانداردها بازرسی انجام و پس از رفع نواقص، مجدد وارد چرخه می‌شوند.

تعداد قایق‌ها، شناورها و صندلی‌ها

عفیفی‌پور با اشاره به اینکه ۵۸ فروند شناور مسافری با ظرفیت ۶۴۴۱ صندلی درجا تا امروز آماده شده است، بیان کرد: همچنین ۴۷ فروند لندینگ کرافت که مخصوص حمل ۱۹۳۲ دستگاه حمل خودرو درجا است و ۹۵ فروند شناور با کاربری تفریحی به مسافران ارائه خدمت می‌کنند و باید بدانیم مقوله قایق‌های تفریحی با شناورهای تفریحی متفاوت است.

وی افزود: قایق‌های تفریحی ۵ تا ۷ نفر ظرفیت دارند تعداد آن‌ها به ۶۷۵۱ فروند می‌رسد و ۴۱ هزار و ۳۸۰ نفر ظرفیت دارند که تا کنون جهت ارائه خدمت مراجعه کرده‌اند.

مسیرهای مجاز دریایی در استان هرمزگان

سرپرست اداره کل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در مورد مسیرهای مجاز دریایی در استان هرمزگان، اظهار داشت: تردد از بندر شهید حقانی به جزیره قشم و بالعکس، بندر شهید حقانی به هرمز و بالعکس، بندر شهید حقانی به جزیره لارک و بالعکس، قشم به هرمز و بالعکس، قشم به لارک و بالعکس، بندر پهل به بندر لافت و قشم و بالعکس، بندر لنگه به بندر کیش و بالعکس، ‌ بندر لنگه به جزیره بوموسی و بالعکس، ‌ بندر چارک به بندر کیش و بالعکس، بندر آفتاب به بندر کیش و بالعکس مسیرهای مجاز دریایی است.

عفیفی‌پور با بیان اینکه کشور ما دارای سواحل گسترد‌ه است که در ایام نوروز مورد استقبال و بازدید مردم قرار می‌گیرد، گفت: برخی افراد سودجو به دلیل ناآگاهی خدمات غیرقانونی ارائه می‌کنند و از مردم درخواست می‌کنیم صرفا در مسیرهایی تردد کنند که نمایندگان سازمان بنادر حضور داشته باشند و باید اعلام کنیم نمایندگان سازمان بنادر به صورت ۲۴ ساعته در مبادی رسمی حضور دائمی دارند.

مسیرهای دریایی بین‌المللی

وی در مورد سفرهای دریایی بین‌المللی، گفت: تردد از مسیرهای بندر چابهار به عمان، بندر باهنر به امارات، بندر لنگه به امارات، بندر خرمشهر به امارات و کویت، مسیرهای دریایی بین‌المللی است که امکان سفرهای دریایی از طریق آن‌ها فراهم است اما فعالیت‌ها متناسب با تقاضا صورت می‌گیرد.

توضیح در مورد قیمت بلیت‌ها

سرپرست اداره کل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص قیمت بلیت شناورها، تصریح کرد: نرخ‌گذاری بلیت شناورهای مسافری در حوزه اختیارات سازمان بنادر و دریانوردی نیست و استانداری‌ها به همراه سازمان‌های صنایع استان‌ها در این خصوص تصمیم‌گیری می‌کنند.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها
ارزیابی شما از محتوای پایگاه خبری گفتمان دریا چیست؟