۱۴۰۳/۰۱/۲۶
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان خبرداد؛

تدارک 115 فروند شناور به منظور جابجایی مسافران در نوروز 1403

مکی زاده گفت: ۱۱۵ شناور با ظرفیت پنج هزار و ۶۲۸ مسافر و دو هزار و۴۶۰ خودرو در هر بار سفر، جابه‌جایی مسافر و خودرو را به جزایر هرمزگان برعهده دارند.
تدارک 115 فروند شناور به منظور جابجایی مسافران در نوروز 1403

 

به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، اسماعیل مکی‌زاده، در جمع خبرنگاران، با اشاره به آموزش ۵۹ همیار ناجی و غواصی برای سفرهای نوروزی 1403 در هرمزگان، اظهارکرد: از مهرماه امسال به صورت ویژه همه شناورهای مسافری در حال رفت و آمد به بنادر تابعه از نظر فنی و ایمنی کنترل و بازرسی شدند.

وی عنوان کرد: تهیه طرح آموزشی خدمه شناورهای مسافری، مهمانداران، همیاران ناجی، برگزاری نشست‌های کارشناسی تعیین نرخ بلیط شناورهای مسافری و شناور لندینگ کرافت‌های مسیر پل به لافت و جلسات ستاد تنظیم بازار استان از دیگر برنامه طرح تسهیل سفرهای دریایی ویژه نوروز ۱۴۰۳ است.

مکی زاده افزود: تعیین تکلیف ظرفیت شناورهای مسافری براساس بخشنامه اداره کل امور دریایی سازمان، ساماندهی، تجهیز، تهیه و تدوین مسیرهای تردد شناورهای تفریحی در جزیره کیش و جزیره قشم و ابلاغ به تمامی شناورهای فعال تفریحی نیز بررسی شد.

وی خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی برای برگزاری مانور بزرگ امداد و نجات دریایی در اسفندماه امسال در بندرعباس و همچنین مانورهای اطفا حریق، ایمنی و امنیتی در بنادر شهید حقانی، لنگه، قشم، چارک، آفتاب و جاسک، صورت گرفته است.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان افزود: علائم کمک ناوبری روی شناورهای غرق شده نصب و تمهیدات لازم امنیتی در بنادر و دوربین‌های مدار بسته سطح بندر، اسکله‌ها و شناورها ارتقاء یافته است.

مکی زاده گفت: ۱۱۵ شناور با ظرفیت پنج هزار و ۶۲۸ مسافر و دو هزار و۴۶۰ خودرو در هر بار سفر، جابه‌جایی مسافر و خودرو را به جزایر هرمزگان برعهده دارند.

به گزارش ایسنا، هرمزگان به عنوان پایتخت مسافرت‌های دریایی کشور هر ساله پذیرای میلیون‌ها میهمان نوروزی از اقصی نقاط این سرزمین است.

بنادر مسافری هرمزگان بیش از ۹۵ درصد از کل حمل و نقل مسافران دریایی کشور و حدود ۱۰۰ درصد حمل خودرو به مقصد جزایر خلیج‌فارس را پشتیبانی می‌کنند. میهمانان نوروزی علاقه‌مند به سفرهای دریایی هم اکنون می‌توانند برای سفر به جزایر قشم، هرمز و لارک از بندر شهید حقانی بندرعباس و برای سفر با خودرو به جزیره قشم از مسیر دریایی بنادر پهل و لافت استفاده کنند. طرح سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۳ از نیمه اسفندماه آغاز و تا پایان تعطیلات نوروز ادامه دارد.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها
ارزیابی شما از محتوای پایگاه خبری گفتمان دریا چیست؟