۱۴۰۳/۰۲/۲۹

کشتیرانی مرسک سهم خود را در گلوبال پورتز روسیه واگذار می کند

شرکت «اِی پی مولر ترمینالز» که زیر مجموعه گروه کشتیرانی مرسک محسوب می‌ شود، توافق خود را برای واگذاری سهامش در «گلوبال پورتز اینوست» که ترمینال اپراتور برتر کانتینری در روسیه است، علنی کرد.
کشتیرانی مرسک سهم خود را در گلوبال پورتز روسیه واگذار می کند

به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا؛  مرسک ۳۰.۷۵ درصد از سهام خود در «گلوبال پورتز اینوست» را به شریک قدیمی اش Delo Group که این شرکت نیز ۳۰.۷۵ درصد از سهام «گلوبال پورتز اینوست» را در اختیار دارد، می‌ فروشد.

بیشترین میزان همکاری ای پی مولر ترمینالز به عنوان بخشی ترمینال اپراتوری مرسک با «گلوبال پورتز اینوست» در روسیه در زمینه راهبردی پایانه کانتینری بندر سنت پترزبورگ بود.
این فروش سهام در حالی انجام می‌شود که مرسک تصمیم گرفته است در پی درگیری نظامی مسکو و کیف، تمام فعالیت های خود در روسیه را متوقف کند.

کیت اسوندسن، مدیر عامل ای پی مولر ترمینالز گفت: خوشحالیم که اکنون این معامله را طبق برنامه و با شریک دیرینه خود Delo انجام دادیم که ما را قادر می‌سازد تا از «گلوبال پورتز اینوست» در راستای تصمیممان برای توقف فعالیت در روسیه خارج شویم.

مرسک گفته که انتقال مالکیت این سهام پس از اخذ تاییدیه‌ های نظارتی انجام خواهد شد.

مجموع ظرفیت پایانه‌های کانتیننری تحت راهبری «ای پی مولر ترمینالز» در جهان به بیش از ۵۰ میلیون تی ای یو می رسد که از این بابت، گروه مرسک را حائز جایگاه دومین ترمینال اپراتور بزرگ جهان کرده است.
منبع:آسام تدبیر

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

آخرین اخبار
نظرسنجی
قیمت ها
ارزیابی شما از محتوای پایگاه خبری گفتمان دریا چیست؟