۱۴۰۲/۱۲/۱۰

نوسازی کشتی نازمهر در مجتمع کشتی سازی کاسپین صدرا

شناور ۲۸۰۰تنی باری نازمهر توسط متخصصان شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) در مجتمع کاسپین جوان سازی می شود. ‎
نوسازی کشتی نازمهر در مجتمع کشتی سازی کاسپین صدرا

 

به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) در راستای حمایت از اقتصاد دریامحور با توجه به تحریم های همه جانبه ی کشور و به تبع آن صنایع کشتی سازی، به منظور تسهیل در امور صادرات استان مازندران عملیات جوان سازی شناور ۲۸۰۰ تنی جنرال کارگو ( باری) نازمهر را در مجتمع کاسپین آغاز نموده است.

روند تعمیرات و تغییرات اساسی بر روی این شناور باری و تبدیل آن به کشتی حمل کانتینر یخچال دار، برای اولین بار در این مجتمع در شمال کشور، گام بلند و ارزشمندی در راستای رفع نیاز صادرکنندگان استان مازندران به شناورهای رو_رو می باشد.

تعمیرات اساسی بدنه ی بیرونی و داخلی شناور و تعویض ورق های فولادی به وزن تقریبی ۱۴۰ تن، نصب ۲ دستگاه ژنراتور برق ، تعویض بخش ناوبری، تعمیر چرخ دوار و زنجیر لنگرها و... در بخش اول کار با همت و تلاش شبانه روزی کارکنان مجتمع کاسپین در حال انجام است.

طراحی و برداشت دقیق مهندسی درب انبارهای این شناور که در کلاس شناورهای سمور، برای اولین بار در کشور توسط متخصصان مجتمع کاسپین صدرا انجام شد در نوع خود در کشور بی بدیل می باشد.

جوان سازی شناور نازمهر در بخش های مختلف از جمله کنترل و تعمیر سیستم رانش، شفت و پروانه ، پایپینگ ( لوله کشی داخلی کشتی)، جداسازی محل اسکان خدمه ، تعمیرات در نواحی مختلف موتورخانه و تانک های سوخت ، انجام جوشکاری های تخصصی ، پوشش رنگ و سندبلاست بدنه و مخازن تعادل و... از جمله اقدامات اساسی است که در این مجتمع‌ در حال انجام است.

تمام اقدامات و فعالیت‌های فنی در این پروژه تحت نظارت موسسه ی رده‌بندی آسیا و با حضور ناظران مقیم شرکت کشتیرانی دریای خزر به عنوان کارفرما صورت می گیرد.

مجتمع کاسپین شرکت صدرا در شمال کشور با انجام پروژه های جوان سازی شناور ها در وضعیت تحریمی می تواند نقش ارزشمند و بسزایی را در حمل و نقل دریایی و تجارت دریایی و همچنین پویایی اقتصاد دریامحور ایفا نماید که تحقق این امر نگاه دلسوزانه و برنامه‌ریزی مسوولانه را طلب می نماید.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرات

  • Image
    رحیمی 4 ماه پیش پاسخ

    اقای پاشازاده عزیز، ازت خواهش میکنم همون طور که متنی را در مورد زیان به سهامداران حکشتی کار کردید، همین کار را در مورد سهم صدرا هم انجام بدید. ب خدا سهامدارای صدرا خیلی بیشتر از حکشتی زیان دیدن. سهمی که مرداد 99 هزار تومن بود، الان 220 تمنه و همچنان تابلوی سهم مداوم دستکاری میشه و سهامدار را عذاب میدن. به والله تابلو دستکار ی میشه به هدف خسته کردن سهامدار و نابودی سرمایش و در آوردن سهم از چنگش. قرارگاه خاتم واقعا ظلم کرده در حق سهامدار صدرا. دایم سهم را دستکاری میکنن و سازمان بورس هم باهاشون هماهنگه. خواهش میکنم در صورت امکان این خبر را هم کار کنید.

نظرسنجی
قیمت ها
ارزیابی شما از محتوای پایگاه خبری گفتمان دریا چیست؟