۱۴۰۳/۰۳/۳۱
فناوری دریایی؛

فناوری هوشمند ساب‌سی کوایتر (SSQ)، گامی به سوی سیستم‌های هوشمند دریایی

سیستم SSQ آلودگی های صوتی و کدورت آب ناشی از فعالیت های دریایی انسانی مانند کارهای ساحلی و کوبیدن پایه ها و شمع ها در دریا را کاهش می دهد.
فناوری هوشمند ساب‌سی کوایتر (SSQ)، گامی به سوی سیستم‌های هوشمند دریایی

 

به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، و به نقل از اندیشکده پیشرفت دریایی؛ سیستم ساب‌سی کوایتر (SSQ)، سیستمی است که نویز زیان‌بار زیرآب و آلودگی کدورت آب ناشی از فعالیت‌های دریایی انسانی مانند کارهای ساحلی و کوبیدن پایه‌ها و شمع‌ها در دریا را کاهش می‌دهد. این سیستم دارای دو ثبت اختراع بوده که با استفاده از یک غشاء نوآورانه سه‌بعدی ساخته شده و دارای پوششی ضدآب و مقاوم است. این غشاء برای ساخت پانل‌های قابل باد شدن به کار می‌رود. هنگامی که پانل‌ها باد می‌شوند، تفاوت امپدانس بین آب و هوای وارد شده به طور قابل‌توجهی نویزها را کاهش می‌دهد. ساختار سه‌بعدی غشاء و پوشش مخصوص طراحی‌شده نیز به این کارایی بالای صوتی کمک شایانی می‌کند.

از مزایای اقتصادی این سیستم می‌توان به کاهش 3 تا 7 برابری هزینه نسبت به سایر راهکارهای فنی جایگزین، کاهش استفاده از کمپرسورها و هزینه نسبی (انرژی، مخازن)، عدم هزینه‌کرد اضافی مربوط به استفاده از وسایل دیگر و بهبود سرعت انجام عملیات عمرانی در دریا به علت سازگاری این سیستم با عملیات عمرانی عنوان کرد.

این سیستم برای کاهش نویز زیرآب ناشی از شمع‌کوبی در شرایط فراساحلی طراحی شده است. این سیستم قادر به پوشش دادن شمع‌هایی با قطر ۶ تا ۱۲ متر می‌باشد. همچنین این سیستم به‌طور ویژه برای عملیات کوبیدن شمع جهت نصب توربین های بادی فراساحلی در عمق‌های بین ۲۰ تا ۵۰ متر مناسب است. این دستگاه در یک سبد نگهداری می‌شود که می‌تواند زیر گیره نگهدارنده شمع قرار گیرد و یا به‌صورت مستقل نصب شود. این سبد توسط وینچ‌ها پایین آورده می‌شود و قبل از نصب پایل، سیستم مذکور به‌طور خودکار در اطراف شمع باز شده و سپس با هوا باد می‌شود. پس از باز شدن، عملیات کوبیدن پایل می‌تواند آغاز شود و می‌تواند به‌صورت همزمان با جابجایی و کار با شمع و چکش مدیریت شود. فرآیند باد کردن و تخلیه هوا از روی قایقی که سیستم مدیریت و نظارت فشار هوا را در دو کانتینر حمل می‌کند، قابل کنترل است.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها
ارزیابی شما از محتوای پایگاه خبری گفتمان دریا چیست؟