۱۴۰۲/۱۲/۱۰
مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی گفت؛

در 5 سال آینده باید بیش از 100 فروند شناور را نوسازی کنیم

محمد ساعد محمودی در بازدید از ایزوایکو گفت: به دلیل افزایش سن ناوگان حمل و نقل دریایی ما باید در 5 سال آینده بیش از صد فروند شناور را نوسازی کنیم.
در 5 سال آینده باید بیش از 100 فروند شناور را نوسازی کنیم

 

به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، و به نقل از روابط عمومی مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران، در روز چهار شنبه مورخ 1 آذر ماه ١۴٠٢ محمد ساعد محمودی، مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی کشور با حضور در بزرگترین زیرساخت صنایع دریایی کشور از توانمندیها، ظرفیتها و پروژه های در دست اجرای این مجتمع عظیم صنعتی، بازدید کرد.

مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی کشور در جریان این بازدید نشست مشترکی نیز با مدیرعامل و سایر مدیران ایزوایکو برگزار کردند.

در ابتدای این نشست دکتر سلمان ضربی مدیرعامل و نایب رئیس هیئت مدیره ایزوایکو با ارائه گزارشی کامل از توانمندی‌ها، ظرفیت‌ها و پروژه های انجام شده و در دست انجام پرداخت و سپس حاضرین به بحث و تبادل نظر در خصوص راهکارهای توسعه زیرساخت های صنعت دریایی کشور پرداختند.

محمودی در جریان این بازدید ضمن اشاره به پویایی و پیشرفت ایزوایکو در دو سال گذشته و همچنین اشاره به نیاز ناوگان حمل و نقل دریایی کشور به نوسازی ظرف پنج سال آینده بیان داشت:

امروز فرصتی پیش آمد تا از مجتمع ایزوایکو بازدیدی داشته باشیم، الحمدلله فعالیت در کارخانه گسترش پیدا کرده و فعال هست لاکن باز انتظار بر این است که سفارشات افزایش پیدا کند. شرکت های بزرگ کشتیرانی باید کمک کنند و ظرفیت های خالی این کارخانه ها که اشتغال بزرگی را برای کشور و استان خواهند داشت را از سفارشات خودشان اشباع کنند.

مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی کشور افزود: ما در صندوق توسعه صنایع دریایی از ابتدای امسال دنبال تجهیز منابع جدید هستیم تا بتوانیم برای کشتی های متوسط و بزرگتر تسهیلات درنظر بگیریم. منابع ما از ماده یک قانون توسعه و حمایت از صنایع دریایی فعال شده و انتظار بر این است که شرکت هایی که برای حمل مواد نفتی و گازی از کشتی های غیر ایرانی استفاده می کنند، ده درصد کرایه حمل را به صندوق توسعه صنایع دریایی واریز کنند به عنوان منابع صندوق در اختیار بهره برداران کشتی به شرط سفارش در داخل کشور قرار گیرد.

محمد ساعد محمودی در پایان تأکید کرد: به واسطه قوانین بین المللی که الزام می کند، کشتی هایی با شرایط بهتر داشته باشیم و از آنجائیکه سن ناوگان حمل و نقل دریایی کشور بالا رفته است ما نیاز داریم ناوگان پتروشیمی خودمان را گسترش داده و ناوگان پشتیبانی سکوهای نفتی را نوسازی کنیم که این بدان معنی است ما باید ظرف مدت پنج سال آینده بیش از صد فروند شناور را نوسازی کنیم و در این میان چشم امید داریم تا زیرساختهایی مثل ایزوایکو پا پیش گذاشته و با استفاده از ظرفیتهایی که دارند و همچنین توسعه زیرساختها نیاز کشور را تأمین کنند و قطعاً این فعالیتها زنجیره تأمین خودشان را خواهند داشت.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها
ارزیابی شما از محتوای پایگاه خبری گفتمان دریا چیست؟