۱۴۰۲/۱۲/۱۰
رویداد دریایی؛

گشایش نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی ایران IME 2024

نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی ایران(IME 2024) با حضور ریاست دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی افتتاح شد.
گشایش نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی ایران IME 2024

 

به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی استان بوشهر عصر سه‌شنبه در این آیین گفت: در نخستین نمایشگاه تخصصی صنایع دریایی و دریانوردی ۶۷ شرکت در قالب ۴۷ غرفه در حوزه کشتی سازی، تعمیرات کشتی، مهندسی دریایی، تجهیزات لایروبی و خدمات دریایی در حوزه بیمه و بانک حضور دارند.

حسین نامور یادآور شد: نمایشگاه یاد شده از امروز تا جمعه ۱۵ دی ماه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ پذیرای بازدید کنندگان است.

محمد مهدی سالاری ریاست دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی کشور نیز در افتتاح و بازدید از نخستین نمایشگاه تخصصی صنایع دریایی و دریانوردی در بوشهر اظهار کرد: ساخت این چهار هزار شناور حجم سرمایه‌گذاری و بازاری بالغ بر ۲۰ میلیارد دلار دارد که ظرفیتی ارزشمند برای صنعت شناورسازی کشور است.

وی بیان کرد: همچنین براساس ارزیابی انجام شده در آب‌های جنوب وشمال کشور ظرفیت تولید بیش از چهار میلیون تن پرورش ماهی در قفس وجود دارد که ساخت این قفس‌ها به تنهایی اقتصادی ۱۲ میلیارد دلاری دارد.

رئیس دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی تصریح کرد: چانچه این قفس‌ها ساخته و بهره برداری شود گردش مالی آن در خام فروشی تولیدات حدود ۲۰ میلیارد دلار در سال است.

سالاری ادامه داد: در نمونه‌ای دیگر صنعت خدمات دریایی، بانکرینگ و تامین کالا برای شناورها در حوزه خلیج فارس ظرفیتی در حد ۳۰ میلیارد دلار دارد که کشورمان برای تصاحب سهم خود از این بازار باید زنجیره ارزش آن را تکمیل کند.

وی افزود: بیش از ۱۵ زنجیره ارزش در حوزه دریا، دریانوردی و خدمات دریایی قابل احصا است که یک نمونه بارز آن استفاده از انرژی نوین دریایی است.

سالاری تاکید کرد: با ابلاغ سیاست‌های کلی توسعه دریامحور از سوی رهبر معظم انقلاب باید بهره‌برداری از دریا به شکل حداکثری و با رویکرد قرارگیری در جایگاه شایسته جهانی و رتبه نخست منطقه باشیم.

وی گفت: برای اینکه در آب‌ها فعالیت و جایگاهی شایسته داشته باشیم پیش از همه چیز ابزار نیاز است که این ابزارها باید توسط شرکت‌های دانش بنیان محقق شود و سپس صنعتگران تولیدات این حوزه را توسعه دهند.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها
ارزیابی شما از محتوای پایگاه خبری گفتمان دریا چیست؟