۱۴۰۲/۰۹/۰۷
اخبار بین المللی دریایی؛

مهم ترین سرمایه گذاری کره جنوبی برای ساخت نسل جدید کشتی ها

کره جنوبی علاوه بر سوخت های بدون کربن LNG، آمونیاک و هیدروژن به‌ دنبال تجاری‌سازی کشتی‌های خودران و هوش مصنوعی می باشد.
مهم ترین سرمایه گذاری کره جنوبی برای ساخت نسل جدید کشتی ها

 

به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، دولت کره جنوبی طرحی را برای کمک به کسب 80 درصد از بازار کشتی سازی نسل جدید کشتی ها ارائه کرد. براساس گزارش سایت The Maritime Executive دولت کره جنوبی برنامه های جدید خود را برای سرمایه گذاری در آینده صنعت کشتی ‌سازی با هدف گسترش نقش خود در تامین نسل بعدی کشتیرانی تشریح کرد.

این طرح با سرمایه‌گذاری معادل ۵۳۴ میلیون دلار طی پنج سال، به ایجاد فناوری‌های جدید، سوخت‌های جایگزین و بهبود قابلیت‌های تولید اشاره دارد. از آنجایی که رقابت تناتنگی بین کره جنوبی و چین برای دستیابی به رتبه نخست صنعت کشتی سازی در جهان وجود دارد، کشور کره جنوبی در بخش هایی که دولت از آن تحت عنوان "کشتی‌های با ارزش افزوده بالا" نام می برد، جایگاهی پیشتاز نسبت به سازندگان چینی کسب کرده است. این طرح علاوه بر تمرکز برروی سه منبع اصلی سوخت های بدون کربن مانند: LNG، آمونیاک و هیدروژن به‌ دنبال پروژه‌های فناوری جدید همچون تجاری‌سازی اولیه کشتی های خودران و استفاده از هوش مصنوعی در صنعت کشتیرانی می‌باشد

کارخانه های کشتی سازی کره جنوبی در حال حاضر به دلیل کمبود کارگران آموزش دیده با چالش های زیادی مواجه هستند. دولت اقدامات جدی جهت استخدام و بکارگیری  کارگران خارجی انجام داده است و در عین حال وعده سیاست های جدیدی برای حمایت از آموزش و کارآموزی داده شده است و به عنوان بخشی از استراتژی برنامه جدید سرمایه گذاری، دولت قصد آموزش   3000 نفر و بهبود سیستم ویزا بر‌اساس پیش بینی های میان مدت و بلندمدت در مورد نیازهای نیروی انسانی خارجی دارد.

از دیگر برنامه های پنج سال نسل جدید کشتی سازی در کره جنوبی میتوان به ساخت کارخانه های کشتی سازی هوشمند با استفاده از تولید رباتیک برای تحقق تحول دیجیتال در صنعت کشتی سازی اشاره نمود، که این طرح مورد حمایت سه شرکت بزرگ کشتی سازی کره یعنی صنایع سنگین سامسونگ (Samsung Heavy Industries)، هیوندای (HD Hyundai) و هانوا اوشن(Hanwha Ocean) می باشد. 

سرمایه‌گذاری در این زمینه ها می‌تواند به عنوان یک فرصت برای توسعه صنعت دریایی، افزایش کارایی و کاهش هزینه‌ها، و حفاظت از محیط زیست در نظر گرفته شود.

ترجمه: علیرضا نوروزی

https://maritime-executive.com/article/south-korea-will-invest-534m-to-advance-next-generation-shipbuilding

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

آخرین اخبار
نظرسنجی
قیمت ها
ارزیابی شما از محتوای پایگاه خبری گفتمان دریا چیست؟