۱۴۰۳/۰۲/۲۹
اخبار شیلات؛

ممنوعیت صید محاصره ای در آب های ساحلی کشور

رییس سازمان شیلات ایران گفت: صید محاصره ای ماهیان تجاری در آب های ساحلی کشور را ممنوع و با افراد سودجو برخورد قانونی می کنیم.
ممنوعیت صید محاصره ای در آب های ساحلی کشور

 

به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، سید حسین حسینی صید محاصره ای موسوم به صید شب چراغی در آب های ساحلی کشور را مخرب دانست و افزود: در این روش صید در سواحل، ترکیبی از گونه های مختلف آبزیان در سایزهای مختلف و در حجم زیاد صید می شود و از این رو جزو صید بی رویه است.

وی ادامه داد: سازمان شیلات ایران به شدت با این روش صید در سواحل برخورد می کند و علاوه بر ضبط کل ادوات صید، این افراد متخلف به مراجع قانونی معرفی می شوند.

معاون وزیر جهادکشاورزی در همین حال اظهارداشت: روش های صید بر اساس گونه های آبزی، مکان زیست و رفتار گونه ها تعیین می شود و روش صید محاصره ای تنها برای تون ماهیان و ساردین ماهیان مناسب است.

وی تصریح کرد: اکنون در آب های ساحلی جنوب کشور تعدادی افراد سودجو اقدام به صید محاصره ای یا شب چراغی کرده اند و یگان حفاظت منابع آبزیان سازمان شیلات ایران با هماهنگی مرزبانی ها به شدت با آنها برخورد می کند.

حسینی ادامه داد: از آنجایی که مافیای قدرت و سودجو پشت این صیدهای ساحلی هستند، صیادان و مردم در شناسایی آنها به ما کمک می کنند.

وی تاکید کرد: موضع گیری ما همواره تاکید بر روش های صید مناسب بر اساس مجوزهای صادره است و اگر فعالیتی در دریا و سواحل، مجوزی نداشته باشد، ممنوع است.

حسینی از مردم خواست به محض مشاهده صید محاصره ای گونه های تجاری در آب های ساحلی به ادارات شیلات در استان ها، شهرستان ها و پایگاه های حفاظت از منابع آبزیان در نقاط مختلف اطلاع دهند.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

آخرین اخبار
نظرسنجی
قیمت ها
ارزیابی شما از محتوای پایگاه خبری گفتمان دریا چیست؟