۱۴۰۳/۰۵/۰۲
اخبار بین المللی دریایی؛

مقابله دانمارک و کشورهای حاشیه دریای بالتیک با ناوگان ارواح روسیه

دانمارک و سایر کشورهای حاشیه دریای بالتیک به دنبال راه هایی برای حدود کردن ناوگان ارواح و کاهش درآمد نفتی روسیه می باشند.
مقابله دانمارک و کشورهای حاشیه دریای بالتیک با ناوگان ارواح روسیه

 

به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، دانمارک جدا از تلاش برای محدود کردن فعالیت‌های ناوگان «ارواح» روسیه و درآمدهای پوتین از نفت، نگران است که نفتکش‌های قدیمی و بدون بیمه این ناوگان رو به رشد، فاجعه‌ای زیست‌محیطی را در آب‌های این کشور رقم بزنند که مسیر عبور نفت روسیه از بنادر این کشور در دریای بالتیک به سمت آتلانتیک است.

لوکه راسموسن، وزیر خارجه دانمارک، در ایمیلی به رویترز بدون اشاره به جزئیات اقداماتی که در دست بررسی است، گفت: توافق گسترده‌ای وجود دارد که ناوگان «ارواح»، یک مشکل بین‌المللی است و راه حلهای بین‌المللی می‌طلبد.

وزیر خارجه دانمارک افزود: مهم است که هر اقدام جدید، در عمل قابل اجرا باشد و از نظر حقوقی، با توجه به قوانین بین‌الملل معتبر باشد.

به تازگی، رسانه روزنامه نگاری تحقیقی دانمارکی «دَن واچ»، تحلیل جدیدی را گزارش کرد که نشان می‌دهد هر نفتکشی که از روسیه از بزرگترین تنگه دانمارک عبور می‌کند، حامل نفت تحریم شده بوده و استانداردهای صنعت در خصوص مالکیت، بیمه معتبر یا ایمنی را رعایت نمی‌کند.

شرکت خدمات مالی Allianz SE آلمان، ماه گذشته در گزارشی، بر خطرات جدی زیست محیطی و ایمنی ناشی از ناوگان «ارواح» رو به رشد نفتکش‌های حامل نفت خام روسیه تاکید کرد. در طول سه سال گذشته، با تشدید تحریم‌های بین‌المللی علیه صادرات نفت خام و محصولات پالایش شده روسیه بر سر جنگ در اوکراین، تعداد قابل توجهی از کشتی‌های قدیمی‌تر و تحت کنترل برای حفظ جریان این صادرات به کار گرفته شده‌اند. این نفتکش‌ها که اغلب بدون بیمه مناسب و خارج از چارچوب‌های نظارتی بین‌المللی فعالیت می‌کنند، خطرات قابل توجهی را در نقاط مهم دریانوردی ایجاد می‌کنند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، نفتکش‌های روسی تلاش می‌کنند تا با انتقال محموله‌های نفتی خود به کشتی‌های دیگر در آب‌های آسیایی، تحریم‌های آمریکا را دور بزنند.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها
ارزیابی شما از محتوای پایگاه خبری گفتمان دریا چیست؟