۱۴۰۲/۱۲/۱۰
اخبار فراساحل؛

قرارداد شرکت پتروپارس و تاسیسات دریایی برای ساخت جکت میدان گازی فرزاد-ب

شرکت پتروپارس قرارداد طراحی، خرید، ساخت، بارگیری و نصب جکت میدان مشترک گازی فرزاد-ب را با شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران امضا نمود.
قرارداد شرکت پتروپارس و تاسیسات دریایی برای ساخت جکت میدان گازی فرزاد-ب

 

به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، قـرارداد سـاخت جکت میدان گازی فرزاد – ب ؛ توسط فرخ علیخانی؛ مدیرعامل گروه پتروپارس ( PPL) و حسین شیوا؛ مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران (IOEC) امضاء شد.

بر اساس این قرارداد که با حضور جمعی از اعضای هیات مدیره و مدیران ارشد اجرایی و فنی طرفین به امضاء رسید شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران به عنوان یکی از شرکت های دارای دانش و تجربه در ساخت و نصب سکوهای دریایی، طراحی، خرید، ساخت، بارگیری و نصب جکت میدان‌ مشترک گازی فرزاد-ب را عملیاتی می کند.

فرخ علیخانی؛ مدیرعامل گروه پتروپارس در حاشیه امضاء این قرارداد با اشاره به امضاء تفاهم نامه ساخت جکت پروژه فرزاد -ب در جریان بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی بین گروه پتروپارس و شرکت تاسیسات دریایی ایران گفت با توجه به اهمیت میدان مشترک گازی فرزاد-ب و با هدف تسریع در برداشت از ذخایر این میدان مشترک، شرکت نفت و گاز پارس به عنوان کارفرمای اصلی و گروه پتروپارس و شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران تلاش نمودند تا در فاصله امضاء تفاهم نامه تا به امروز که قرارداد به امضاء نهایی رسیده است در راستای منافع ملی و با برنامه ریزی، تعامل مشترک و مدیریت زمان، کارهای اجرایی، امور فنی و فعالیت های مهندسی را پیش برده و در نتیجه؛ هم اکنون، بخش بسیار زیادی از مقدمات مربوطه اجرایی شده است.

گفتنی است از آنجایی که میدان گازی فرزاد-ب بین ایران و عربستان مشترک است و وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران، تسریع در بهره برداری از میادین مشترک را به عنوان یکی از مهم ترین اولویت های خود قرارداده اند، امضای قرارداد ساخت و نصب جکت این میدان به عنوان یکی از پیچیده ترین میدان های گازی کشور که توسعه و بهره برداری از آن به دلیل ویژگی های مخزن، نیازمند دانش فنی و مهارت های اجرایی ویژه است بسیار حائژ اهمیت است.

شایان ذکر است با بهره برداری از طرح‌ توسعه میدان‌ گازی فرزاد ب که با کارفرمایی شرکت ملی نفت ایران و شرکت نفت و گاز پارس توسط شرکت پتروپارس در دست اجراء است روزانه یک میلیارد فوت مکعب گاز به ظرفیت تولید گاز کشور افزوده می‌شود.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها
ارزیابی شما از محتوای پایگاه خبری گفتمان دریا چیست؟