۱۴۰۲/۰۹/۰۷
اخبار بین المللی دریایی؛

قایق تفریحی که قادر به تولید سوخت هیدروژنی از آب دریا می باشد

معماران MASK از اولین قایق تفریحی جهان که قادر به تولید سوخت هیدروژنی خود از آب دریای اطراف است، پرده برداری کرده است

 

به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، معماران MASK از طرح هایی برای ONYX H2-BO 85، اولین قایق تفریحی جهان که قادر به تولید سوخت هیدروژنی خود از آب دریای اطراف است، پرده برداری کرده است. این قایق تفریحی مجلل 85 متری از ترکیبی از الکترولیز و توربین های برق آبی برای اطمینان از قدرت پایدار مداوم استفاده می کند.

ONYX H2-BO 85 با سیستم تولید هیدروژن نوآورانه خود و یک فرآیند کم مصرف به نام الکترولیز برای تولید گاز هیدروژن استفاده می کند. الکترولیز آب را با استفاده از برق به هیدروژن و اکسیژن تقسیم می کند. هنگامی که قایق بادبانی لنگر می اندازد یا با سرعت کم حرکت می کند، هیدروژن در مخازن داخل کشتی ذخیره می شود تا انرژی پاکی را تامین کند. این سیستم اتکای کشتی به سوخت های فسیلی را کاهش می دهد و نیاز به ذخایر بزرگ سوخت را از بین می برد.

در حالی که قیمت ONYX H2-BO 85 فاش نشده است، معماران MASK امیدوار است تا سال 2025 آن را در بازار عرضه کند. انتظار می‌رود نمونه اولیه کشتی که قادر به تولید هیدروژن باشد تا چهار ماه دیگر در دسترس قرار گیرد.

این قایق تفریحی پیشگامانه آماده است تا صنعت را به سمت آینده ای سبزتر و پایدارتر هدایت کند و لوکس و آگاهی زیست محیطی را در یک بسته ارائه دهد.

منبع: تین نیوز

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

آخرین اخبار
نظرسنجی
قیمت ها
ارزیابی شما از محتوای پایگاه خبری گفتمان دریا چیست؟