۱۴۰۲/۱۲/۱۰
کشتی سازی؛

صدرا ساخت دومین کشتی 3500 تنی به سفارش کشتیرانی ج.ا.ا را آغاز کرد

شرکت صنعتی دریایی ایران-صدرا دومین کشتی تجاری 3500 تنی به سفارش کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران را در یارد کاسپین خود آغاز نمود.
صدرا ساخت دومین کشتی 3500 تنی به سفارش کشتیرانی ج.ا.ا را آغاز کرد

 

به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، سید محمود حسینی پور در آیین آغاز ساخت دومین کشتی تجاری 3500 تنی در مجموعه کشتی سازی صدرا گفت: این پروژه جز پروژه های ملی کشور است که باسیاست های ابلاغی رهبری در راستای اقتصاد دریامحور و تأکیدات رئیس جمهور در حوزه خزر اتفاق افتاد.

وی از کشتی سازی صدرا به عنوان یک مزیت تجاری در سطح کشور یادکرد و با اشاره به سرمایه گذاری 3 هزارمیلیاردی در این مجموعه، افزود: عملیات اجرایی ساخت 2 فروند کشتی 3500 تنی طی ماه های قبل آغاز شد و ساخت دومین کشتی نیز از امروز آغاز می شود.

استاندار مازندران بابیان اینکه نخستین شناور ساخت مجموعه صدرا را آذرماه سال آینده و دومین را 22 بهمن سال آینده به مجموعه بندرها استان اضافه خواهیم کرد، گفت: نگاه ما این است مجموعه صدرا سالانه 5 فروند کشتی را تولید کند چراکه ظرفیت ها و نیازمندی های خزر بیش از این ها است تا بتوانیم به سیاست های کلی نظام و راهبردهای اصلی کشور جامعه عمل بپوشانیم.

وی افزود: برای تحقق فعالیت تجاری با کشورهای CIS و راه اندازی کریدور شمال به جنوب باید زیرساخت های مهمی همچون کشتی سازی صدرا را جدی بگیریم.

حسینی پور بابیان اینکه اعتماد سازمان کشتی سازی کشور به مجموعه کشتی سازی صدرا موجب اقتدار این شرکت شد و در حال حاضر حدود 800 نفر از کارشناسان و مهندسین مازندرانی در این مجموعه اشتغال پیدا کردند، ادامه داد: در نظر داریم تا واحدی را در دانشگاه نوشیروانی بابل برای تربیت کارکنان این شرکت کشتی سازی راه اندازی کنیم تا فارغ التحصیلان دانشگاه نوشیروانی را به نوعی در این مجموعه پای کار بیاوریم.

 منبع: ایلنا

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها
ارزیابی شما از محتوای پایگاه خبری گفتمان دریا چیست؟