۱۴۰۲/۱۲/۱۰
اخبار بین المللی دریایی؛

تامین برق گوگل از پروژه بادی فراساحل

شرکت گوگل در راستای دستیابی به انتشار خالص صفر کربن تا سال ۲۰۳۰ قرارداد پروژه بادی دریایی برای تامین ۷۰۰ مگاوات انرژی پاک را امضا کرد.
تامین برق گوگل از پروژه بادی فراساحل

 

به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، به نقل از آی‌ای، گوگل در مهم‌ترین قرارداد پروژه بادی دریایی خود تا به امروز، قراردادهای خرید برق برای بیش از ۷۰۰ مگاوات انرژی پاک را امضا کرده است تا مراکز داده اروپایی خود را تامین کند.

طبق گزارش زیست محیطی گوگل که در سال گذشته منتشر شد، این شرکت در راستای هدف بلندپروازانه خود برای دستیابی به انتشار خالص صفر کربن تا سال ۲۰۳۰ تلاش می‌کند.

معاملات در سراسر ایتالیا، لهستان، بلژیک و هلند

در هلند، این غول موتور جستجوگر، برق را از دو پروژه ساحلی دریافت می‌کند که انتظار می‌رود حدود شش درصد از برق مصرفی کشور را تامین کند.

این پروژه‌ها که ظرفیت ۴۷۸ مگاوات انرژی بدون کربن دارند، حاصل همکاری شرکت نفت شل و انکو(Shell and Eneco) هستند که توسط میتسوبیشی کنترل می‌شود.

این شرکت فناوری پیش‌بینی می‌کند که این پروژه‌ها پس از تکمیل کمک قابل‌توجهی به توانمندسازی مراکز داده و دفاتر هلندی آن برای دستیابی به آستانه چشمگیر بیش از ۹۰ درصد برق بدون کربن در سال ۲۰۲۴ خواهند کرد.

گوگل همچنین از پروژه جدید انرژی بادی در خشکی در ایتالیا بهره می‌برد که قرار است ۴۷ مگاوات انرژی پاک تولید کند. این شرکت بر این باور است که تا سال ۲۰۲۵، تاسیسات گوگل در ایتالیا به بیش از ۹۰ درصد انرژی بدون کربن به صورت ساعتی محلی دست خواهند یافت.

مت بریتین(Matt Brittin)، رئیس گوگل در اروپا، خاورمیانه و آفریقا می‌گوید: ما می‌دانیم که تغییرات آب و هوا برای بسیاری از کاربران ما مهم است و جستجو در مورد «بحران انرژی» در سال ۲۰۲۳ به بالاترین حد خود رسیده است. به همین دلیل است که ما متعهد به توسعه راه حل‌های پایدار هستیم.

آینده‌ای بدون انتشار کربن

آنها علاوه بر این، توافقنامه‌هایی را برای بهره‌گیری بیشتر از انرژی خورشیدی در لهستان امضا کرده‌اند که هدف آن تامین بیش از ۹۰ درصد انرژی پاک در سال ۲۰۲۵ است. در بلژیک، گوگل برای ۱۱ مزرعه بادی جدید قرارداد امضا کرده که هدف استفاده از ۸۵ درصد انرژی بدون انتشار کربن در سال ۲۰۲۴ برای تامین انرژی مراکز داده آنهاست.

بریتین می‌گوید: زمانی که جهان هرچه بیشتر به خدمات دیجیتال، محاسبات ابری و فناوری‌های هوش مصنوعی متکی است، بیشتر از هر زمان دیگری دسترسی کارآمد و پایدار به فناوری اهمیت پیدا می‌کند.

به همین دلیل است که ما همچنان به سرمایه‌گذاری بر راه‌حل‌هایی که می‌توانند کربن زدایی شبکه‌های برق را تسریع کنند و فشار شبکه‌های برق محلی را با انتقال کار به زمان‌ها و مکان‌های دیگر کاهش دهند، در حالی که سرعت، ایمنی و پاسخگویی مورد انتظار از گوگل را حفظ می‌کنند، ادامه می‌دهیم.

ترجمه: ایسنا

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها
ارزیابی شما از محتوای پایگاه خبری گفتمان دریا چیست؟