۱۴۰۲/۰۹/۰۷
اخبار بین المللی دریایی؛

آسوشیتدپرس: نیروهای یمنی با هلی‌برن کنترل کشتی اسرائیلی به دست گرفتند

آسوشیتدپرس: جنبش انصارالله با هلی‌برن نیرو، توسط بالگرد و پیاده کردن آنها بر روی عرشه کشتی «گلکسی لیدر»، کنترل این کشتی را در دست گرفتند.
آسوشیتدپرس: نیروهای یمنی با هلی‌برن کنترل کشتی اسرائیلی به دست گرفتند

 

به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، نیروی دریایی یمن روز گذشته (یکشنبه) یک کشتی اسرائیلی را در دریای سرخ توقف و آن را به سواحل بندر حدیده این کشور منتقل کرد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از مقام‌های آمریکایی گزارش داد که جنبش انصارالله با هلی‌برن نیروهای خود، توسط بالگرد و پیاده کردن آنها بر روی عرشه کشتی «گلکسی لیدر»، کنترل این کشتی را در دست گرفتند.

نیروهای مسلح یمن در بیانیه‌ای درباره جزئیات توقیف کشتی رژیم صهیونیستی در دریای سرخ تاکید کرد که تمامی کشتی‌های این رژیم و همچنین کشتی‌های در تعامل با تل‌آویو هدف مشروع نیروهای مسلح یمن هستند.

سرتیپ یحیی سریع سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن در این باره اظهار داشت: نیروی دریایی نیروهای مسلح یمن در راستای اجرای دستورات رهبر معظم (عبدالملک بدرالدین الحوثی) و در پاسخ به مطالبات ملت بزرگ یمن و همه آزادگان امت و بر اساس مسوولیت دینی، انسانی و اخلاقی در قبال ملت فلسطین، عملیات نظامی را در دریای سرخ انجام داد که نتیجه آن توقیف یک کشتی اسرائیلی و انتقال آن به سواحل یمن بود.

وی گفت: برخورد نیروهای مسلح یمن با خدمه کشتی توقیف شده بر اساس آموزه‌ها و ارزش‌های دین مبین اسلام است.

یحیی سریع ادامه داد: نیروهای مسلح یمن به تمامی کشتی‌های متعلق به دشمن صهیونیستی یا کشتی‌های در تعامل با آن هشدار می‌دهد که به هدف مشروع نیروهای مسلح ما تبدیل خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح یمن از همه کشورهایی که اتباعشان در دریای سرخ مشغول به کار هستند می‌خواهد از هرگونه کار و فعالیت با کشتی‌های اسرائیلی یا کشتی‌های متعلق به اسرائیلی‌ها خودداری کنند.

یحیی سریع ادامه داد: نیروهای مسلح یمن تاکید می کند که تا پایان تجاوز (رژیم صهیونیستی) به نوار غزه و ادامه جنایات شنیع علیه برادران فلسطینی ما در این منطقه و کرانه باختری، به عملیات نظامی خود علیه دشمن اسرائیل ادامه خواهیم داد. طرفی که امنیت و ثبات منطقه و گذرگاه‌های بین‌المللی را تهدید کند، رژیم صهیونیستی است و اگر جامعه جهانی نگران امنیت و ثبات منطقه و عدم گسترش درگیری است، باید جلوی تجاوزات اسرائیل به غزه را بگیرد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن در ادامه تاکید کرد: همانطور که در بیانیه قبلی اشاره کردیم، عملیات نیروهای مسلح تنها کشتی‌های رژیم اسرائیل و کشتی‌های متعلق به اسرائیلی‌ها را در بر می گیرد.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

آخرین اخبار
نظرسنجی
قیمت ها
ارزیابی شما از محتوای پایگاه خبری گفتمان دریا چیست؟