۱۴۰۲/۱۲/۱۰
گردشگری دریایی؛

پروژه گردشگری عربستان بر روی دکل های نفتی خلیج فارس + عکس

عربستان سعودی از پروژه‌ای به نام "The Rig" رونمایی کرد که به عنوان نخستین جاذبه گردشگری ساخته شده روی دکل های نفتی شناخته می‌شود
پروژه گردشگری عربستان بر روی دکل های نفتی خلیج فارس + عکس

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری گفتمان دریا، صندوق سرمایه‌گذاری دولتی عربستان سعودی، از پروژه‌ای به نام “The Rig” (به معنی دکل) رونمایی کرد که به عنوان نخستین جاذبه گردشگری ساخته شده روی دکل شناخته می‌شود. پروژه دکل در یکی از سکوهای نفتی فراساحل عربستان واقع در خلیج فارس مراحل ساخت خود را طی می‌کند. این سکوی نفت تفریحی یک محیط ۱۵۰.۰۰۰ متر مربعی را در برمی‌گیرد و  تفریحات متنوعی چون پیست اتومبیل رانی، قایق سواری، غواصی، استخر، پارک آبی و چرخ و فلک ساخته می‌شود.  همچنین علاوه بر امکانات تفریحی در این سکوی نفتی عربستان مجموعاً ۳ هتل با ظرفیت ۸۰۰ اتاق ساخته خواهد شد که ۱۱ رستوران خواهد داشت.

خبر ساخت پروژه The Rig نخستین بار در تاریخ ۱۶ اکتبر سال جاری از PIF منتشر شد. PIF یا صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان یکی از ثروتمند‌ترین صندق‌های ثروت ملی در جهان است که وظیفه سرمایه گذاری این پروژه بزرگ را برعهده دارد. پروژه ساخت سکوی نفت تفریحی از سال ۲۰۲۱ شروع شده است و انتظار می‌رود تا پیش از پایان یافتن ۲۰۲۵ به اتمام برسد، با این وجود هیچ خبر رسمی از تاریخ دقیق رونمایی این سکوی نفتی تفریحی مشخص نیست.

انتهای پیام/

سایر تصاویر

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها
ارزیابی شما از محتوای پایگاه خبری گفتمان دریا چیست؟