۱۴۰۳/۰۳/۳۰
گردشگری دریایی؛

طرح چین برای جذب مسافران خارجی کشتی های کروز

چین، به گروه‌های گردشگری خارجی که با کشتی‌های کروز سفر می‌کنند، اجازه ورود بدون روادید از طریق تمامی بنادر در امتداد خط ساحلی این کشور را می‌دهد.
طرح چین برای جذب مسافران خارجی کشتی های کروز

 

به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، به نقل از خبرگزاری شینهوا، اداره مهاجرت ملی چین گفته است گروه‌های گردشگری که هر کدام از دو مسافر خارجی یا بیشتر تشکیل شده‌اند و آژانس‌های مسافرتی چینی ‌آنها را سازمان‌دهی یا پذیرش می‌کنند، می‌توانند بدون روادید و با کشتی‌های کروز از طریق بنادر واقع در ۱۳ شهر چین از جمله شانگهای، تیانجین، گوانگژو، سانیا و غیره وارد این کشور شوند.

این گردشگران نمی‌توانند بیشتر از ۱۵ روز در چین بمانند. بر اساس بیانیه این اداره، گردشگران در مدت اقامت خود در چین، می توانند از استان‌های ساحلی، شهرداری‌ها و مناطق خودمختار و همچنین پکن بازدید کنند.

اداره مهاجرت ملی چین افزود هفت بندر کشتی‌های کروز به نام‌های «بندر دالیان»، «بندر لیان یونگانگ»، «بندر ونژو»، «بندر ژوشان»، «بندر گوانگژو»، «بندر شنژن» و «بندر بی‌های» به‌عنوان بنادر ترانزیتی بدون روادید برای اتباع ۵۴ کشور جهان تعیین شده‌اند.

این بیانیه تاکید کرد که عبور و مرور مسافران خارجی در این بنادر با کشتی‌های تفریحی تحت سیاست ترانزیت بدون روادید چین تسهیل می‌شود.

به گفته مائو ژو، یکی از مقامات ارشد اداره مهاجرت ملی چین، برای ساده‌سازی روند ورود و خروج کشتی‌های کروز، این سازمان تدابیری را با تمرکز بر تسهیل صدور مجوز برای مسافران کروز خارجی، ورود و خروج خدمه و نگهداری کشتی‌های کروز و سایر خدمات اتخاذ کرده است.

ترجمه: ایرنا

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها
ارزیابی شما از محتوای پایگاه خبری گفتمان دریا چیست؟